Kategorie blog
Chmura tagów
Arvum & Vidau 0

Początek winiarskiego biznesu rodziny Escudero datuje się na 1852 r. W małej miejscowości regionu Rioja - Grávalos, Juan Escudero był wtedy pionierem w użyciu dębowych beczek w produkcji wina. Wspólnie ze swoim synem Benito rozpoczął budowę piwnic i pracę nad uzyskaniem jak najlepszej jakości wina. Tak zaczyna się historia czteropokoleniowego rodzinnego biznesu i pasji winiarskiej. Przy okazji pochylania się nad ich działalnością, warto zwrócić uwagę na dwa wina, które wyróżniają się nieprzeciętnymi walorami na tle szerokiej gamy doskonałych produktów Familia Escudero - Arvum oraz Vidau.

Arvum to łacińskie słowo, które znaczy ziemię lub pole uprawne. Jest winem specjalnym. Bazuje na najstarszych i najlepszych krzewach, dojrzewa w najwyższej jakości dębie, a w jego produkcję winiarska rodzina angażuje całą pasję, jaką posiada. Wino jest pewnego rodzaju hołdem i wyrażeniem uznania dla przodków. O tym, jak bardzo winiarze utożsamiają się z efektem własnej pracy świadczy fakt, że na jego etykiecie znajdziemy zaledwie dwa elementy graficzne - podpisy Benito i jego żony Antonii na tle, który przedstawia odcisk palca Benito.

Wino jest więc hołdem dla przodków, lecz nie tylko w wąskim znaczeniu tego słowa, ale także szerokim, co zapowiada łacińska nazwa. Mowa tutaj o Rzymianach, którzy dwa tysiące lat temu zaczęli uprawiać żyzne ziemie w dolinie rzeki Ebro, a także na terenach, z których pochodzi rodzina Escudero. Rzymianie nauczyli mieszkańców obecnego regionu Rioja posługiwać się alfabetem, wybudowali drogi i oczywiście przekazali wiedzę na temat uprawy winorośli oraz oliwek. Ziemie w Grávalos są więc uprawiane od dwóch tysiącleci, a Arvum jest dowodem uznania dla pracy wielu pokoleń winiarzy.  

 

Inne topowe wino rodziny Escudero to Vidau. W przeszłości nazywano tym słowem winnice, w których rosły krzewy różnych odmian winorośli. Z tego określenia powstała koncepcja nowego wina. Dokonano selekcji najlepszych i najbardziej dojrzałych gron ze starych, ponad stuletnich krzewów, co dało bardzo złożone, ale również bardzo naturalne i pełne tradycji wino. Wino, które sięga korzeniami do blendów, jakie tworzyli Escudero w poprzednich pokoleniach. Bazowało ono na tempranillo, garnacha, mazuelo czy graciano. Właśnie taki kupaż kryje się pod nazwą Vidau.

Oba wina pokazują jak winiarstwo może stać się formą sztuki. Intensywność aromatów i smaków oraz doskonała harmonia sprawiają, że obydwa są winami kompletnymi, które dają pojęcie jak wspaniałe efekty może dać wielopokoleniowa praca, która równocześnie jest także pasją.    

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl