Kategorie blog
Chmura tagów
Chianti DOCG La Cignozza - Zaproszenie na degustację 08.07 0

Wśród bajecznych toskańskich wzgórz w okolicach Sieny wydaje się, że czas stanął w miejscu. To właśnie tu, zaledwie kilka kilometrów od toskańskiego miasteczka Montepulciano, na wzgórzach oddzielających Val d’Orcia oraz Val di Chiana, winnica La Cignozza produkuje swoje wina. Blisko stąd do Montalcino czy Arezzo, ale także do położonego już w Umbrii jeziora Trasimeno. Właściciele La Cignozza – Roberto del Buono wraz z rodziną swoimi winami oddają wiernie charakter Toskanii. Są one przykładem szacunku dla wielowiekowej tradycji winiarskiej, przy równoczesnym podnoszeniu jakości. W przypadku rodziny del Buono znajduje potwierdzenie stwierdzenie, że tylko dobrzy i uśmiechnięci ludzie są w stanie stworzyć dobre wino, które będzie sprawiać radość innym. Ich przygoda z winem trwa już od pokoleń, ale marka La Cignozza powstała w 1997 roku, kiedy to Roberto przejmuje uprawy swego ojca i wnosi w to przedsięwzięcie entuzjazm oraz innowacyjność.

W piątek (08.07) w Słonecznej Winnicy w godzinach 15-20 chcielibyśmy zaprezentować klasyka z Toskanii - rasowe Chianti DOCG z winnicy La Cignozza. Do jego produkcji winiarz użył odmian sangiovese, canaiolo oraz mammolo. Po odszypułkowaniu i delikatnym zgnieceniu winogrona zaczęły fermentację w stalowych kadziach. Trwała ona 10-12 dni. Po zakończeniu fermentacji alkoholowej nastąpiło oddzielenie skórek od wina oraz fermentacja malolaktyczna. W styczniu wino zostało przelane do beczek z dębu francuskiego, gdzie dojrzewało przez 12 miesięcy. Po delikatnej filtracji, dojrzewało jeszcze kolejne trzy miesiące w butelce.

Wino Chianti DOCG La Cignozza posiada czerwono rubinowy kolor. Wyczujemy w nim intensywne aromaty fiołków, czereśni na solidnym tostowym tle. Jest doskonale zbudowane i posiada długi finisz. Polecamy do czerwonych mięs oraz średnio sezonowanych serów.

Chianti DOCG La Cignozza

Zapraszamy serdecznie!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl