Wina australijskie

Historia australijskiego winiarstwa jest krótka. Pierwsze krzewy posadzono tu w 1788 roku, w miejscu gdzie dziś stoi Hotel „Intercontinental” przy ulicy Macquire w Sydney. W XIX wieku Australia nie uniknęła filoksery. Najbardziej ucierpiał region Wiktoria, ale Australia Południowa i Nowa Południowa Walia uszły cało. Wiodącym regionem była Wiktoria, ale już na początku XX wieku najważniejszym miejsce dla przemysłu winiarskiego była Australia Południowa. Ciekawostką jest, że uprawy w dolinie Barossa założyli śląscy luteranie. Australia ma swój własny winiarski styl, który trzeba koniecznie poznać: od semillon z Hunter Valley, przez potężne shirazy z doliny Barossa aż do muszkateli i tokajów z północno-wschodniej Wiktorii.

Wina australijskie

Glaetzer Amon-Ra

Glaetzer Amon-Ra

Glaetzer Amon-Ra

Wyjątkowe, eleganckie wino, dojrzewające przez 16 miesięcy w dębowych beczkach, zaskakuje swoją złożonością smaków i aromatów. W nosie dominują czarna porzeczka, śliwka i wiśnia, a w tle poczuć można nutki anyżu oraz korzennych przypraw. W ustach wino posiada porządną strukturę, krągłe taniny i długi, intensywny finisz. Potencjał dojrzewania szacuje się na 25 lat. Rekomendujemy do pieczonych mięs takich jak wołowina, jagnięcina czy dziczyzna. Wino można pić również solo. Idealne na prezent.

 

Cena: 542,00 zł
szt.

Glaetzer Anaperenna

Glaetzer Anaperenna

Glaetzer Anaperenna

Wino dojrzewało przez 16 miesięcy w dębowych beczkach. Posiada głęboki, mocny czerwony kolor. W nosie jeżyna, czarna porzeczka, wiśnia, a w tle nuty lukrecji i przypraw korzennych. W smaku pełne, z ułożonymi taninami oraz delikatnymi nutami mineralnymi. Rekomendujemy do pieczonego i grillowanego mięsa, żeberek, befsztyka wołowego czy dziczyzny. 

 

Cena: 372,00 zł
szt.

Glaetzer Bishop

Glaetzer Bishop

Glaetzer Bishop

Wino pełne, skoncentrowane, o wyrazistym purpurowym kolorze z rubinowymi refleksami. W aromatach czarna porzeczka, jeżyna i gruszka oraz cytrusowe akcenty w tle. W ustach pełne, o solidnej strukturze, eksplodujące wyrazistym, długim owocowym smakiem. Najlepiej pasuje w towarzystwie pieczonej wołowiny, dziczyzny oraz do dań makaronowych z mięsnymi sosami. 

 

Cena: 187,00 zł
szt.

Glaetzer Wallace

Glaetzer Wallace

Glaetzer Wallace

Klasyczny blend shiraza z grenache. Pierwsza z odmian leżakowała w dębowych beczkach przez 16 miesięcy. Dzięki temu powstało wino o solidnej strukturze i ciele, intensywnej owocowości, składającej się z czereśni, jeżyny i śliwki. Na podniebieniu gładkie taniny, wyczuwalne przyprawy korzenne oraz pudełko cygar na końcówce. Wino o intensywnym, długim finiszu. Szczególnie dobrze smakuje w towarzystwie żeberek i grillowanych mięs, a także solo.

Cena: 145,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl