Kategorie blog
Chmura tagów
Marques de Riscal - architektura i wino 0

Marques de Riscal to jedna z najstarszych winnicy w regionie Rioja. Została założona przez Guillermo Hurtado de Amezaga w 1858 roku w Elciego. Już w latach 60-tych XIX wieku wina Marques de Riscal zaczęły otrzymywać nagrody. W 1985 wino z tej winnicy było pierwszym spoza Francji, które wygrało konkurs w Bordeaux, natomiast w latach 70-tych wieku XX winnica zaczęła produkować białe wina z winogron zebranych w Rueda. Filozofią winnicy zawsze była innowacja i uważne śledzenie potrzeb zmieniającego się rynku wina. Kolejni spadkobiercy chcieli produkować oryginalne, świeże, eleganckie i łatwe w konsumpcji wina. Od początku zależało im także na eksporcie, co widać patrząc na sieć dystrybucji Marques de Riscal. Dziś wina są dostępne w ponad 100 krajach a 60% produkcji jest eksportowane.

źródło: www.marquesderiscal.com

Winnica oferuje świetnie zorganizowaną bazę turystyczną, w której skład wchodzą restauracja (w 2011 otrzymała pierwszą gwiazdkę Michelina) a także niesamowita siedziba firmy i hotel, które kosztem 15 mln dolarów zostały zbudowane w ostatnich latach. Całość zaprojektował Frank Gehry, twórca muzeum Guggenheima w Bilbao. Budynek czaruje fantazyjnymi kształtami. Winogrona, które rosną w winnicach o powierzchni 1500 ha to Tempranillo, Graciano, Cabernet Sauvignon oraz Mazuelo. Dzięki wysokiej kwasowości i dobrej strukturze tanin uzyskuje się wina o dużym potencjale starzenia.

 
 
źródło: www.marquesderiscal.com
 
Na potrzeby degustacji wybraliśmy podstawowe wino z winnicy Marques de Riscal - Proximo. Wino składa się z trzech szczepów: Tempranillo, Graziano, Mazuelo i dojrzewało w dębowej beczce. Ma intensywny, skoncentrowany, ciemno wiśniowy kolor z odcieniem fioletu. Pełne świeżości aromaty truskawek i wiśni. W smaku natomiast znajdziemy dojrzałe owoce oraz nutę tostu na finiszu. Sprawdzi się z szerokim wachlarzem dań: od makaronów i sałat aż do drobiu, mięs pieczonych czy drobiowego curry, a nawet wieprzowiny.
 
 
 
1ebddac6640c8c9636d2a1e912c05cf5
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl