Kategorie blog
Chmura tagów
Solar de Becquer - co ma poezja romantyczna do wina? 0

Familia Escudero od czterech pokoleń zajmuje się uprawą winorośli oraz produkcją win. W swojej bogatej ofercie posiada linię win z regionu Rioja o nazwie Solar de Becquer. W Słonecznej Winnicy, oprócz informacji na temat metod produkcji i ogólnych wrażeń organoleptycznych ważna jest również historia wina, jego etykieta, nazwa i filozofia produkcji. Kim był Becquer i dlaczego to jemu poświęcono całą linię win - od radosnego, owocowego Joven do ciężkiej, potężnej Gran Reservy, a także wina autorskie Becquer Tinto oraz Becquer Blanco? 

Otóż, Gustavo Adolfo Claudio Dominguez Basida, znany lepiej jako Gustavo Adolfo Becquer urodził się 17 lutego 1836 roku w Sevilli. Był poetą i pisarzem hiszpańskiego późnego romantyzmu. Za życia cieszył się pewną sławą, ale zdecydowanie większą zyskał po śmierci, kiedy to zostały opublikowane jego dzieła zebrane. 

Wśród najbardziej znanych dzieł są wymieniane Rymy i Legendy. Co łączy romantycznego poetę oraz winnicę Escudero? Utwory z obu zbiorów zostały napisane w miejscu, gdzie rozciągają się owe winnice - na zboczach Monte Yerga. To właśnie tam poeta znajdował inspirację.

Z tego powodu, rodzina Escudero postanowiła dedykować linię swoich win hiszpańskiemu poecie. Na koniec warto dodać, że pełna nazwa tej linii win to Solar de Becquer. Z czego to wynika? Otóż solar po hiszpańsku oznacza słoneczne miejsce. Ma to podkreślać, że Gustavo Adolfo Becquer znajdował wenę twórczą wśród winnic, gdzie promienie słoneczne pozwalały dojrzewać winnym gronom. Stąd, rodzina Escudero nazwę każe tłumaczyć dosłownie, czyli słoneczne miejsce Becquer'a.

Miło nam zaprosić wszystkich miłośników hiszpańskiego słońca i wina na degustację Solar de Becquer Crianza z nowego rocznika, która odbędzie się 02.06.2017 w godzinach 15-20 w sklepie Słonecznej Winnicy.

Do zobaczenia w Słonecznej Winnicy!

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl